• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • УВАГА
  • ПРАВИЛА ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ КАРПИЛІВСЬКОГО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ « СОНЕЧКО» КРУПЕЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

ПРАВИЛА ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ КАРПИЛІВСЬКОГО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ « СОНЕЧКО» КРУПЕЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

2020-11-13

ПРАВИЛА ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ КАРПИЛІВСЬКОГО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ « СОНЕЧКО» КРУПЕЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

Організація протиепідемічних заходів працівників закладу дошкільної освіти

1. Усі працівники закладу дошкільної освіти зобов’язані перед початком зміни проводити температурний скринінг із записом у відповідний журнал. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання обов'язків.

2. При вході до будівлі закладу дошкільної освіти обов’язково здійснюється обробка рук антисептичним засобом.

3. Усі працівники закладу дошкільної освіти зобов’язані:

- бути одягненим в захисну маску та змінювати її що 3 години.

- бути одягнені в спецодяг;

- регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;

- утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань - кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо.

- самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

4. У закладі дошкільної освіти заборонено:

4.1.Перебування в приміщення закладу дошкільної освіти у вуличному взутті.

4.2.Перебування в приміщенні закладу дошкільної освіти батьків та сторонніх осіб.

4.3.Перебування на території закладу освіти без захисних масок.

5. Батьки та супроводжуючі особи повинні одягати захисну маску (у тому числі саморобну), так, щоб були покриті ніс та рот. Перебування батьків або осіб, які їх замінюють на території закладу дошкільної освіти обмежено.

6. Ранкове приймання дитини до закладу дошкільної освіти та передачу дитини батькам після закінчення дня здійснює вихователь на території закладу за межами будівлі закладу. (за несприятливих погодних умов – на вході до приміщення).

7. Температурний скринінг дітей проводиться при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) з занесенням показників у відповідний журнал. При вимірюванні температури тіла контактним методом, забезпечується обов’язкова дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія після кожного його використання, згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.

8. Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань: при проведенні початкового температурного скринінгу - не допускаються до відвідування; при поточному скринінгу - ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.

9. На період карантину забороняється використання:

- багаторазових (тканинних) рушників;

- м’яких (м’яко набивних) іграшок;

- килимів;

- проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно);

- проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів).

10. В закладі дошкільної освіти забезпечується:

- дезінфекція поверхонь не рідше, ніж дві години та відразу після закінчення занять;

- вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів;

- провітрювання приміщень не менше 15 хв. перед відкриттям та почергове провітрювання протягом дня;

- централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією.

- недоступність контейнерів для використаних засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих та антисептичних засобів для дітей.

Вимоги щодо проведення освітнього процесу

Педагогічні працівники

1. Проводять додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання.

2. Надають пріоритет активним формам роботи, що проводяться на відкритому повітрі.

3. Переформатують розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимальне фізичне дистанціювання.

4. Обмежують заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом та ігри з тісним контактом дітей.

5. Обмежують заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентарю.

6. Обмежують сенсорні заняття та ігри.

7. Забезпечують миття іграшок після кожного їх прийому.

8.Забезпечують використання антисептиків під суворим контролем.

Організація харчування

1. В закладі дошкільної освіти під час організації прийому їжі дітьми забезпечується дотримання карантинних обмежень.

2. Прийом їжі дітьми організовується таким чином, щоб мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

3. Працівники харчоблоку працюють виключно в захисних масках та рукавичках.

4. Помічники вихователів отримують та видають їжу виключно в захисних масках та рукавичках.

Алгоритм дій директора ЗДО у разі виявлення у вихованця та/або працівника ЗДО ознак гострого респіраторного захворювання

Директор ЗДО в межах компетенції має забезпечити виконання зазначеної постанови. До початку навчального року необхідно визначити порядок відокремлення осіб, у яких виявлено ознаки гострого респіраторного захворювання, від інших вихованців та працівників ЗДО, а також процедуру інформування батьків (інших законних представників) та консультування з ними і сімейними лікарями/органами управління охороною здоров’я для прийняття узгодженого рішення щодо направлення дітей (з батьками або особами, які їх заміняють) додому або (за наявності підстав) щодо направлення вихованців/педагогів/працівників до закладу охорони здоров’я.

І. Дії директора ЗДО у разі виявлення у вихованця ознак гострого респіраторного захворювання

1. У разі виявлення у вихованця ознак гострого респіраторного захворювання, до приїзду батьків або інших законних представників дитини, вихованці знаходяться в масках постійно до вирішення питання щодо направлення їх додому чи до закладу охорони здоров’я.

2. До прийняття відповідного рішення необхідно направити вихованця до спеціально відведеного приміщення ЗДО (ізолятора) в супроводі працівника закладу дошкільної освіти (педагог або інший працівник закладу (далі – уповноважена особа), визначений директором садка ) та невідкладно поінформувати батьків (інших законних представників). Переконайтеся в тому, що батьки вихованця знають, як зв’язатися з уповноваженою особою. Ця особа має бути забезпечена стандартними засобами захисту, а також повинна дотримуватися заходів безпеки при догляді за особами з підозрою на COVID-19: носити маску і дотримуватися необхідної дистанції.

3. Уповноважена особа телефонує батькам та/або сімейному лікарю, викликає (за потреби) швидку допомогу, після прибуття батьків відправляє з ними дитину додому. За наявності показань для госпіталізації швидка медична допомога доставляє дитину до стаціонару.

4. Уповноважена особа співпрацює з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування і допомагає їм визначати коло контактних осіб: які знаходилися разом в одному приміщенні (групі); які контактували в побуті.

5. Ніхто з працівників ЗДО, які опікуються підозрілим випадком або підтвердженим випадком COVID-19, не має права розголошувати імені хворого або того, у кого підозрюють COVID-19, задля збереження лікарської таємниці. Обов’язок закладу освіти — запобігати булінгу та стигматизації у зв’язку з COVID-19.

ІІ. Дії директора ЗДО у разі отримання позитивного тесту на SARS-CoV2 у вихованця:

У разі отримання позитивного результату тестування на SARS-CoV2 вихованця необхідно

- направити додому на самоізоляцію контактних осіб (групу) (згідно з Додатком 2 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)») на 14 днів.

- забезпечити позачергове проведення дезінфекції та генеральне прибирання приміщення дитячого садка тощо;

- для групи, яка перебуває на самоізоляції, організувати освітній процес за допомогою технологій дистанційного навчання

- якщо захворювання на COVID-19 підтвердилося і в контактних осіб, директор дитячого садка може прийняти рішення про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для кількох груп або закладу дошкільної освіти в залежності від наявності підтверджених випадків в одній чи кількох групах

ІІІ. Якщо на COVID-19 захворів педагог, інший працівник ЗДО необхідно:

1. Працівники ЗДО, які перебували у контакті з особами, в яких лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19, не виходять на роботу та невідкладно звертаються за медичною допомогою;

2. Якщо температура, кашель, нежить у працівника дошкільного закладу з’явилися під час роботи, він має невідкладно залишити заклад дошкільної освіти і звернутися до закладу охорони здоров’я за медичною допомогою; якщо ж у нього виникли такі небезпечні симптоми, як задишка, частий сухий кашель, біль у грудній клітці, температура, яку складно знизити, виражена блідість чи синюшність шкіри, повторне блювання, необхідно викликати екстрену допомогу, попередивши медиків, що є підозра на COVID-19

У приміщенні, де знаходився хворий педагог/працівник, слід провести поза графіком провітрювання та дезінфекцію поверхонь.

ІV. Інформування учасників освітнього процесу про випадок COVID-19 у ЗДО:

1. Переконайтеся, що працівникам закладу дошкільної освіти та батькам вихованців відомо, що ніхто не має відвідувати дошкільний заклад, якщо у нього температура, кашель, нежить. Переконайтеся, що вони розуміють, що мають залишатися вдома, якщо контактували з хворим.

2. Попросіть, у разі підозри, контакту чи хвороби на COVID-19 працівників дошкільного закладу і батьків вихованців повідомляти про це педагога/сестру медичну старшу/адміністрацію.

3. Нагадуйте працівникам та батькам вихованців про особливу небезпеку COVID-19 та необхідність дотримуватися дистанції, регулярно мити руки, уникати скупчення людей, провітрювати приміщення.

4.Пояснюйте, як можна зменшити стрес: більше спілкуватися з рідними телефоном або онлайн, займатися улюбленими справами.

5.Порадьте батькам, як зробити родинне помешкання безпечнішим для дорослих та дітей (регулярно дезінфікувати поверхні й провітрювати приміщення).

6.Закликайте звертатися до лікаря/лікарки телефоном у разі появи небезпечних симптомів.

https://salute69.ks.ua/data/content/IMG-066e819f74012d6daa7e888128857425-V.jpg

https://salute69.ks.ua/data/content/IMG-7446882223a02a0bb2b128e50faa98d1-V.jpg

Шановні батьки!

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні та загрозою зараження вірусом COVID-19 з метою уникнення скупчення людей

ПРОСИМО ДОТРИМУВАТИСЯ ДИСТАНЦІЇ НЕ МЕНШЕ 1,5 МЕТРА.

Прийом дітей з 08.00 до 09.15

Забирати дітей після 17.30.

ВХІД ДО БУДІВЛІ ЗАБОРОНЕНО.

- Довідка від лікаря не потрібна

-За приховування інформації про стан здоров’я дитини та її контакт з хворою людиною несуть відповідальність батьки

- Ранкове приймання дитини до дошкільного закладу проводить вихователь на території закладу, за межами його будівлі.

-Батьки та особи , які супроводжують, повинні одягти респіратори або захисну маску так , щоб були прикриті ніс та рот. Діти заходять без маски.

-Температурний скринінг дітей проводять при вході (початковий ) у заклад та кожні 4 години (поточний)

Діти , в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до відвідування.

Просимо звертатися за телефоном +380971195382 та вирішувати питання у індивідуальному порядку.

З повагою адміністрація Карпилівського ЗДО « Сонечко»

Дякую за розуміння і будьмо здорові.

Кiлькiсть переглядiв: 4

Коментарi